VS-HFA08PB60PBF
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
VS-HFA08PB60PBF
  • 1
Product Category : Rectifiers
Mounting Style : Through Hole
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Ir - Reverse Current : 5 uA
Package / Case : TO-247AC Modified
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Max Surge Current : 60 A
Vf - Forward Voltage : 2.1 V at 16 A
Packaging : Tube
Vr - Reverse Voltage : 600 V
Configuration : Single
Recovery Time : 90 ns
Type : Fast Recovery Rectifiers
If - Forward Current : 8 A