STLED25JR
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
STLED25JR
Product Category : LED Lighting Drivers
Type : DC DC Regulator
Voltage - Supply (Min) : 2.3V
Internal Switch(s) : Yes
Mounting Type : Surface Mount
Manufacturer : STMicroelectronics
Voltage - Supply (Max) : 5.5V
Minimum Quantity : 5000
Voltage - Output : 8.8V
Operating Temperature : -30°C ~ 85°C (TA)
Current - Output / Channel : 125mA
Topology : Step-Up (Boost)
Supplier Device Package : 12-FlipChip (1.4x1.8)
Part Status : Active
Packaging : Tape & Reel (TR)
Number of Outputs : 5
Frequency : 2.5MHz